• naim karataş

Başkan Terzioğlu Gündemi Değerlendirdi

İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Av.Haluk Terzioğlu,partisinin il binasında basın toplantısı düzenledi.

  • 663
  • 08 Kasım 2019 19:45
  • A
  • A

İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Av.Haluk Terzioğlu,partisinin il binasında basın toplantısı düzenledi.
Erzurum'un sorunlarına dair görüşlerini aktaran Terzioğlu,Tabyalara Yürüyüş Etkinliklerinden Hızlı Tren Projesine kadar şehri ilgilendiren bir çok meseleyi gündeme getirdi.
Aziziye Yürüyüşünü protesto ediyoruz
Erzurum'da her yıl Erzurum Valiliği ve Büyükşehir Belediyesince organize edilen ve bu yıl 9 Kasımda yapılacak olan "Aziziye Tabyaları'na Saygı Yürüyüşü"ne Erzurum İl Teşkilatı tarafından katılmama kararı alındığını belirten Terzioğlu, "Erzurum Büyükşehir Belediyesi'ni eleştirmenin yanı sıra," tarihte 93 Harbi olarak bilinen 1877-1878 Osmanlı-Rus Savaşı'nda kahraman Erzurumlunun Tabyalarda gösterdiği direnişle bir tarih yazan atalarımızı ziyaret ve anmak için gidenlerden para alınmasını şiddetle kınıyoruz. Ecdadımızın kanıyla, canıyla Aziziye Tabyaları'nda yaptığı savunmayı anmayı ve Tabyalarda o günü yaşamayı isteyen hemşerilerimizden sair günlerde ücret talep edilmesi kabul edilecek bir şey değildir. Bu gerekçeyle, dikkat çekmek ve bu uygulamayı kınamak için bu yıl İYİ Parti olarak Aziziye Tabyaları'na Saygı Yürüyüşü'nde bulunmayacağız",dedi.
Hızlı Tren Projesi Trabzona bağlanacak
İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Terzioğlu,zaman zaman gündeme getirilen hızlı tren projesi ile ilgili olarak Erzurum'un bypass edilerek, projenin Erzincan üzerinden Trabzon'a bağlanacağını iddia etti. Terzioğlu, ''bu durum kimsenin umurunda değil, Erzurum'a hızlı tren gelirken, Erzincan'dan geçecek olan yüksek hızlı tren projesi Trabzon'a bağlanacak" diye konuştu.
Köylere Su sayacı takma organizasyonunu hatalı buluyoruz

İyi Parti Erzurum İl Başkanı Terzioğlu,Büyükşehir yasası kapsamında Erzurum'da içme suyuna sahip Köylerdeki meskenlere su sayacı takma organizasyonunu hatalı bulduklarını belirtti.
Terzioğlu,''köyde yaşayan vatandaşların neden köyde yaşadığını bir defa tespit etmek lazım.Köyde yaşayan vatandaşlarımızın üretime olan ülke ekonomisine olan katkısını bir daha tespit etmek lazım.
Adam köyde yaşıyor suyunu, su kanalını kendisi açmış evine su bağlamış büyükşehir belediyesi eski kanalıyla geliyor.
Diyorki kardeşim bu kanalın başına su saatimi koyarım senden de bunun parasını alırım.Doğal kaynak suyunu evine bağlayan Köylüden hiç bir arıtma işlemi gerçekleştirmeden hiç bir su taşıma işlemi gerçekleştirmeden,depolama işlemi gerçekleştirmeden su saati bağlayan büyükşehir belediyesinin yapmış olduğu bu işlem her ne kadar yasal bir işlem olsada büyükşehir belediyesini kınıyoruz.Bu hatadan bir an evvel geri dönülmesi konusunda da artık temennilerimizi biz buradan büyükşehir belediye başkanımıza ulaştırmak istiyoruz.''Dedi.

  • Liman balık
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.