Cengiz Kurtoğlu'ndan olay işkence itirafı

Usta müzisyen Cengiz Kurtoğlu, verdiği bir röportajda öz annesinin küçüklüğünde evi terk etmesinin ardından üvey annesinden gördüğü işkenceyi ilk kez anlattı.

  • 583
  • 28 Eylül 2019 22:43
  • A
  • A

Cengiz Kurtoğlu'ndan olay işkence itirafı ile ilgili görsel sonucu

Hafızalara kazınan şarkılarının yanı sıra son dönemde sahne performanslarıyla da adından söz ettiren Cengiz Kurtoğlu, hiç bilinmeyenlerini anlattı. Kurtoğlu, kardeşiyle birlikte üvey annesinden işkence gördüklerini ve kışın ortasında soğuk suyla yıkandıklarından bahsetti.

Cengiz Kurtoğlu'ndan olay işkence itirafı ile ilgili görsel sonucu

Posta'dan Alev Gürsoy'a röportaj veren Kurtoğlu, acılarla dolu çocukluğunu anlatırken üvey annesinin işkencelerinden bahsetti. Annesinin kendilerini terk ettiği anları hala hatırladığını belirten usta sanatçı, "Parçalanmış bir ailenin evladıyım" diyerek şu ifadelere yer verdi:

Çekyata sırtımı yaslamam yasaktı: "Biz dört kardeşiz, annemin evden gidişini hâlâ hatırlıyorum… Annem evi terk ettiğinde ben dört yaşındaydım. Üvey anne elinde büyüdük. 19 yaşıma kadar çekyata sırtımı yaslamam yasaktı. İki büklüm otururdum"

Cengiz Kurtoğlu'ndan olay işkence itirafı ile ilgili görsel sonucu

Yemekleri bizden saklardı: Çocukluğunu asla yaşayamadığını belirten Kurtoğlu, "Kardeşlerimle birlikte üvey annemden resmen işkence görüyorduk. Kışın soğuk su ile yıkanırdık. Yemekleri bizden saklardı. Çocukluğumu asla yaşayamadım. Sevgi görmedim" dedi.

Cengiz Kurtoğlu'ndan olay işkence itirafı ile ilgili görsel sonucu

Peki Cengiz Kurtoğlu kimdir?
Cengiz Kurtoğlu, 5 Mayıs 1959, Arhavi, Artvin doğumlu. Taverna müziğinin önemli isimlerinden olan sanatçının arabesk tarzında albümleri de vardır.

Cengiz Kurtoğlu'ndan olay işkence itirafı ile ilgili görsel sonucu

Öğrenim hayatını Artvin'de tamamladı. Memleketinde bulunan çay fabrikasında memur olarak çalışmaya başlayan Kurtoğlu, daha sonra Arhavi'de "Ciha Dağı Efsanesi" isimli bir orkestra kurarak müziğe giriş yaptı.

20 yaşında yani 1979 yılında askerlik yapmak için Ankara'ya gitti, ilk çocuğu Orçun o sırada dünyaya geldi.

vDönüşte bir süre Artvin'de kalan Kurtoğlu, 1982'de İstanbul'a gelerek ilk kaydını dönemin ünlü plakçılarından Şahin Özer'e gönderdi.Dönüşte bir süre Artvin'de kalan Kurtoğlu, 1982'de İstanbul'a gelerek ilk kaydını dönemin ünlü plakçılarından Şahin Özer'e gönderdi.Dönüşte bir süre Artvin'de kalan Kurtoğlu, 1982'de İstanbul'a gelerek ilk kaydını dönemin ünlü plakçılarından Şahin Özer'e gönderdi.Dönüşte bir süre Artvin'de kalan Kurtoğlu, 1982'de İstanbul'a gelerek ilk kaydını dönemin ünlü plakçılarından Şahin Özer'e gönderdi.

1984'te ilk albümü Sen Sözden Anlamaz Mısın ile ilerde hayranları tarafından "yaşayan efsane" olarak adlandırılacağını bilmeden yola koyuldu.

Unutulan, Gelin Etmişler, Gelin Olmuş Gidiyorsun, Okul Yılları, Resmini Öptüm de Yattım, Bizim Şarkımız, Küllenen Aşk, Kabul Edemem, Gece Olunca, Yıllarım, Liselim, Duvardaki Resim, Daha Yokluğunun İlk Akşamında gibi şarkılarıyla tanınır.

Evli olan Cengiz Kurtoğlu; Orçun Bora, Aylin ve Aydın adlarında 3 çocuk babasıdır.

 

  • MD Fotoğrafçılık