Erzurum'un saygıdeğer zatları

Erzurum'a artık, zarar veremeyeceksiniz. Erzurum sadece bir il değil bir kaledir. Erzurum, bir davadır, bir harekettir, bir görüştür.

  • 320
  • 18 Mart 2020 09:09
  • A
  • A

Erzurum’un saygıdeğer zatları !

Yaklaşık bir yıldır Erzurum siyasetinde değişiklik yapma derdindesiniz.

Erzurum’un gerçek değerlerinin ses çıkarmamasını  fırsat bilerek meydanın sizlere kaldığını düşünüp bu çalışmalarınıza hız vermeye başladınız. Seçim sonuçlarını bahane ederek Erzurum’a katma değer katacak   kişilerin yerine kendi desteklediğiniz ismin gelmesi için kulis çalışmalarına erkenden başladınız.

Erzurum’un saygıdeğer zatları!

Erzurum’a bir faydanız yok, bari zararınız da dokunmasın. Erzurum için çalışan, ter akıtan insanları, sırf sizinle aynı düşünmüyorlar, sizden icazet almıyorlar diye karalamaktan vazgeçin. Erzurum’u kendi istediğiniz gibi dizayn edemezsiniz. Ne kadar isteseniz de kendi istediklerinizi artık yapamazsınız. Boşuna zaman harcamayın, boşuna kafa yormayın. Şerefiniz varsa bırakın bu işleri.

Erzurum’un saygıdeğer zatları!

Sizlerin Erzurumlu olmadığını, Erzurum ile uzaktan yakından ilginiz olmadığını bizler de Erzurumlular da belki siyasilerde  biliyor. Seçimden sonraki mevcut durumda ve Erzurum’un  gerçek değerlerinin memleket sorunları üzerine kafa yormasını fırsat bilip, Erzurum’u siz kan emicilerin yöneteceğini düşündünüz, maalesef yanıldınız.

Erzurum’un saygıdeğer zatları!

Siyasete girmekten, siyasetin içinde bulunmaktan, adınızın siyaset kelimesi ile yan yana anılmasından korkuyorsunuz ama buna rağmen her yeri kontrol etmeye, ihaleler almaya çalışıyorsunuz. Herkesin sizlerden icazet almasını istiyorsunuz. Yemezler maymun gözünü açtı.

Erzurum’un en yalama ağabeylerisiniz, bırakın Erzurum’u dizayn etmeyi, siyasi ayak oyunlarını, piyonlarınızı öne sürmeyi. Adınız lekelenmesin, Erzurumlular sizi yine ağabey bilsin. Boş hevesler peşinde koşarak hem kendinize hem de Erzurum’a zarar verdiğinizin farkına varın. Silkelenin kendinize gelin! Azcık vicdan beyler azıcık, bu memlekete yeter düşmanlık ettiniz.

Seçimlerden sonra köşe başlarında yerinizi aldınız. Bu memleket için gece gündüz çalışan insanların başarısız olduğunu söyleyip, kendi istediğiniz ismi getirmeye çalıştınız.  Yapmayın artık hevesiniz kursağınızda kalabilir. Siz piyon arıyorsunuz, kendinize hizmet edecek, bir dediğinizi ikiletmeyecek, sizlerden icazet almadan iş yapmayacak soytarılar arıyorsunuz. ‘’Gerçi o dediklerinizden çok var şükür’’.

Ey derin ağabeylerin desteklediği Erzurumluların ve bizim de gönlümüzde yeri olan piyon! Bu oyuna gelme. İsminin, siyasi ayak oyunlarında kullanılmasına izin verme. Kaçak güreşme. Bu en çok sana zarar verir. Bugün senin için uğraşanlar yarın bir başkasını senin yerine getirmek için aynı oyunlarına devam ederler. Kendine yazık etme.

Sende, sana el uzatan ağabeylerinde Erzurum sevdalısı değilsiniz biliyoruz,

Onların derdi seni bir yerlere taşımak değil, onların asıl derdi Erzurum’u yemek. Senin üzerinden nemalanmak! Oyun büyük, oyunun farkına var, bu oyunu boz! Onlar senden sonrası için de plan yapıyorlar. Onlar bu memlekete zarar vermek istiyorlar “Erzurum” ‘a Vatanına sahip çık.

Makam sahibimi olmak istiyorsun, çık meydana. Erkekçe, yiğitçe güreş. Kaçak güreşmekten vazgeç. Siyasette kimseye gebe kalma! Gün gelir herkes çocuğuna baba olmak ister bunun farkına var!

Sen yiğitçe güreş ki biz de “PİYON” değilmiş “ADAMMIŞ” diyelim. Destek verelim. Ama sen ağabeylerinin arkasına saklandıkça “PİYON” olmaya “KORKAK” olmaya mahkûmsun. Kendine bunları söyletme. Sana olan saygımızı bizlere, Erzurumlulara kaybettirme!

Ve sizler Erzurum’un saygıdeğer zatları

 Ya çıkın siyasetin içinde yer alın ya da siyaseti kumanda etmekten vazgeçin. Ya çıkın gün yüzüne mücadele edin ya da karanlıkta kalmaya devam edin. Çıkın çizginizi yiğitçe belli edin. Varsa tabii!

Erzurumlu olmadan, Erzurum’a isim belirlemeye çalışmak sizlere yakışmıyor. Kendinize yakışanı yapın. Piyonunuzu değil, kendinizi sürün sahaya.

Ama şunu unutmayın. Erzurum’a artık, zarar veremeyeceksiniz. Erzurum sadece bir il değil bir kaledir. Erzurum, bir davadır, bir harekettir, bir görüştür.

Erzurum Sultan Alpaslan’ın, Osman Gazi’nin, Yavuz Sultan Selim’in,  Fatih’in, Cennet Mekân Sultan Abdülhamit’in çizdiği kutlu yolun adıdır. Kızıl elmadır. Bu kutlu yürüyüşün içinde olmadan başaramazsınız.

Başaramayacaksınız!

Çünkü Ne sizlerden ne de yaladıklarınızdan bu memlekete bir hayır yok.

Ve sizler, bu memlekete gönül vermiş Erzurumlular!

Oynanan oyunu görün, oyuna gelmeyin. Memketinize değerlerinize sahip çıkın. Sokak ne kadar karanlık olursa olsun siz doğru yoldan gidin. O sizi aydınlığa çıkaracaktır.

Unutmayın ki;

Başka Erzurum yok bize her yer Erzurum değil. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk bu memlekette attı, Cumhuriyetin temellerini.

  • Liman balık