Mehmet Metiner'e cevap geçikmedi

Eski Akp milletvekili Mehmet Metiner, in Akp hakkında Akp ömrünü tamamladı açıklamısının daha mürekkepi kurumadan Akp cephesinden cevap geldi. Akp Grup Başkan vekili Naci Bostancı " Partilerin geleceğine halk karar verir" dedi Gazeteci Mehmet Metiner'in,

  • 442
  • 16 Ağustos 2019 19:42
  • A
  • A

naci bostancı dan metiner'e cevap ile ilgili görsel sonucu

AKP eski milletvekili ve Star gazetesi yazarı Mehmet Metiner'in 'AKP ömrünü tamamladı' sözlerine AKP Grup Başkanvekili Naci Bostancı, dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Bir televizyona önemli açıklamalarda bulunan Bostancı, Star gazetesi yazarı Metiner'in sözlerine cevap verdi.

Metiner'in yeni parti kurulması gerektiğine dair yazısını eleştiren AKP Grup Başkanvekili Bostancı, şu ifadeleri kullandı:

"Yalnız partilerin ömürlerine ilişkin kararı halk verir. AK Parti, 600 milletvekili olan parlamentoda 295 milletvekili çıkarmış bir siyasi partidir. Dolayısıyla halkımız AK Partinin ömrüne ilişkin kararını halkımız çok açık bir şekilde ortaya koymuştur. AK Parti aynı şekilde kendi kusurlarını azaltmak, meziyetlerini çoğaltmak istikametinde Türkiye'nin bütün akıllarından faydalanma yolunda çabayla siyasal hayatına devam etmektedir. Mehmet Metiner bizim arkadaşımızdır, AK Partilidir. İyi niyetli bir değerlendirme yapmıştır"
Ayrıca sosyal medya hesabından da Mehmet Metiner'in yazısına isim vermeden yanıt veren Bostancı, "Ak Parti 18 yaşında. Bu sürede, Türkiye'yi modernleşme yolunda dönüştürdü, demokrasiden özgürlüklere önemli kazanımlar sağladı, son yıllardaki kritik süreçlerde 'halkının iradesiyle' kalmasını temin etti. Hep Türkiye partisiydi, aynı şekilde yoluna devam edecek" şeklindeki ifadeleri kullandı.

Hakan Dikmen

  • MD Fotoğrafçılık