Okan Bayülgen'den Destek

Ünlü televizyon programcısı Okan Bayülgen'den Cumhurbaşkanlığı iletişim başkanı Fahrettin Altun'a destek yorumu.

  • 368
  • 04 Ağustos 2019 15:03
  • A
  • A

Okan Bayülgen'den Destek ile ilgili görsel sonucu

Günlerdir gündemde olan Cumhurbaşkanı İletişim Başkanı  Fahrettin Altun'un birkaç yerden maaş almasıyla ilgili olarak yorum yapan Bayülgen         Yapılan itibar suikastıdır dedi. 

 
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve eşinin çift maaş aldığı iddiası gündemden düşmüyor. '4 maaş' iddialarıyla gündeme gelen Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, bu konu hakkında ve eşi ile birlikte Twitter'dan CHP'li Özgür Özel'e cevap vermişti. Bu tartışma tv100 ekranlarında yayınlanan İnce Ayar programında da konuşulurken komedyen Okan Bayülgen, '4 maaş' iddialarına "Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı'na yapılan, itibar suikastıdır." dedi.

Bayülgen, 2 yıl boyunca itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını hatırlatarak, 'İtibar suikasti'ne uğramasına rağmen Türkiye'de tiyatro açarak çalışmaya devam ettiğini, ortağı olmadığını belirterek şöyle devam etti:

"Demek ki böyle bir itibarsızlaştırma İletişim Başkanı'nın da başına gelebilirmiş. Tam hikâyeyi bilmiyorum ama böyle önemli bir mevkideki adamın dahi tweetlerinde isyanını görüyorum. Bir özdeşlik kurdum. Benim başıma gelen onun da başına geliyor. Ben bir sanatçıyım. Bir sanatçıya bunu yapmak korkunç bir olay ama bir yandan da bu adam İletişim Başkanı. Çok önemli bir mevkide; Türkiye'de iletişimin başındaki adam"


Bahsedilen bir maaş alma hikayesi var. Merak ettim maaşı nedir diye... Ben o maaşı zaten kendi müdürüme veriyorum." açıklamasında bulunan ünlü sanatçı Bayülgen, "Buradan bir itibar suikasti yapılıyorsa bu adama, demek ki bu adam yalnız. Demek ki İletişim Başkanı belki de o mevkide birilerinin ayağına basıyor. Belki yapılan sadece bir muhalefet tavrı değildir. Ben bu işte bir iş olduğunu düşünüyorum. Memleket açısından da üzülüyorum. İletişim Başkanı böyle bir şey için twitter'dan feryat ediyorsa burada bir problem vardır" diye konuştu.

"BU İTİBAR SUİKASTİNE KARŞI ÇOK HASSASIM"
İtibar suikastının ölümden daha fena olduğunu ifade eden Bayülgen, "Birbirimizi itibarsızlaştırmayalım. Konuyu bilmiyorum, konu gazetecilerin konusu. Bir devlet memuru, bulunduğu konum itibarıyla ihale takip ediyor olsaydı, onun maaşını konuşuyor olacak mıydık, hayır. Bu itibar suikastına karşı çok hassasım. İster iktidardan ister muhalefetten olsun hassasım. Gazetecileri de bu konuyu incelemeye davet ediyorum" dedi.

Hakan Dikmen

  • MD Fotoğrafçılık