Şok Market ve THY Hamidiye Su'yu boykot mu ediyor açıklama geldi

İBB?deki el değişikliğinin ardından kamu kurumlarının Hamidiye'ye boykot başlattığı iddia edilmişti. Hamidiye'yi iptal eden kurumların olduğu iddia edilen bir liste sosyal medyada dolaşmaya başladı. Listede adı geçen THY ve Şok Marketler Zinciri'nden yala

  • 901
  • 03 Ekim 2019 12:07
  • A
  • A

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştirak şirketlerinden Hamidiye Su A.Ş.’ye kamu kurumları tarafından Ekrem İmamoğlu seçimi kazandıktan sonra ambargo uygulanmaya başladığı iddia edilmişti. İddiayla ilgili THY ve Şok Marketler Zinciri'nden bir açıklama geldi.

THY: Hamidiye’yi bırakmış değiliz!

THY'nin İBB'ye ait Hamidiye Su ile anlaşmaktan vazgeçip yerine Danone'nin Sırma Su'yuna geçtiği iddialarıyla ilgili THY'den açıklama geldi. 

Açıklamayı THY’nin Basın Müşaviri Yahya Üstün, Fatih Altaylı'ya yaptı. Üstün'ün açıklamasına göre THY Hamidiye Su almaya devam ediyor. Üstün, Hamidiye Su'larıyla ilgili çıkan haberleri yalanlayarak "Dün hangi sular ikramda yer alıyorsa, bugün de aynı sular ikram ediliyor. Hamidiye’yi bırakmış değiliz” dedi. Üstün Sırma Su'ya geçen kuruluşun THY değil TGS olduğunu belirtti.

Şok market: Bugüne kadar hiç Hamidiye Su satmadık!

“Hamidiye’nin suyunu satmaktan vazgeçen şirketler” iddialarında ismi geçen geçen Şok Marketler Zinciri ise iddiayı; “Hamidiye Su’yu bırakmadık çünkü bugüne kadar hiç Hamidiye Su satmadık. Geçmişte çalışanlarımıza da herhangi bir alım gerçekleştirilmemiştir” açıklamasıyla yalanladı.

Gazeteci İsmail Saymaz'ın listesi sosyal medyada dolaşıyor

Gazeteci İsmail Saymaz, İstanbul Belediyesi’ni CHP kazanınca Hamidiye Su’yu bırakan kuruluşlar iddiasıyla bir liste yayınladı. Listenin doğru olup olmağı merak ediliyor.

İsmail Saymaz?@ismailsaymaz

İstanbul Belediyesi’ni CHP kazanınca Hamidiye Su’yu bırakan kuruluşlar:
Kültür, Bilim ve Sanayi bakanlıkları
Milli Saraylar
Koza Holding
Vakıfbank
Denizbank
Bahçelievler ve Arnavutköy belediyesi
TEDAŞ
TEİAŞ
Türgev
Seta
BDDK
Şok Market
YTÜ
AKP Genel Merkezi
TGS
Kadir Has Ünv

24,9 B

21:32 - 2 Eki 2019

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

12,6 B kişi bunun hakkında konuşuyor

 

CHP konuyu Meclis'e taşıdı

Hamidiye Su ile anlaşmalarını iptal edildiği iddiası sonrası CHP konuyu Meclise taşıdı. 

Ekrem İmamoğlu seçildikten sonra sonlandırıldı

Konuya ilişkin açıklama yapan İBB Meclisi CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı, Kamu kurumlarının Hamidiye ile sözleşmelerini Ekrem İmamoğlu’nun başkan seçilmesi sonrası sonlandırdığını söyledi. Balyalı, “Yıllar boyunca Hamidiye suyu almışlar. Seçimle birlikte sihirli değnek değmiş Hamidiye’den vazgeçmişler. Bunun başka bir gerekçesi yok” dedi.

Biz bunun tam tersini yapmaya çalışıyoruz

Balyalı, buna rağmen vatandaşların Hamidiye’ye ilgisinin arttığını belirterek, “İstanbul’un her yerinden bayilik için başvurular var. Geçmiş döneme göre işbirliği yapılan tedarikçiler, bayiler hep siyasi gerekçelerle dağıtılmış. Biz bunun tam tersini yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Şok Market ve THY Hamidiye Su'yu boykot mu ediyor açıklama geldi ile ilgili görsel sonucu

Şok Market ve THY Hamidiye Su'yu boykot mu ediyor açıklama geldi ile ilgili görsel sonucu

  • MD Fotoğrafçılık
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.