• naim karataş

TÜRKİYE’NİN BEKASININ EN BÜYÜK TEMİNATI: TSK

Erzurum Kanaat Önderleri Başkanı İbrahim Özmen, Müceldili konağında gerçekleştirilen toplantıda; Türkiye?nin sınır ötesi harekâtına ilişkin görüşlerini bildirirken, kahraman Türk ordusunun ülke bekasındaki rolüne de vurgu yaptı.

  • 704
  • 09 Ekim 2019 19:17
  • A
  • A

Erzurum Müceldili Konağında, ‘‘Kanaat Önderleri Genel Toplantısı’’ gerçekleştirildi. Toplantıya katılan Erzurum Kanaat Önderleri Başkanı İbrahim Özmen, Türkiye’nin sınır ötesi harekâtına ilişkin görüşlerini aktarırken, T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konudaki tutumunu desteklediklerini ifade etti.

Türk milletinin, İslamın ordusu niteliğinde olduğunu dile getiren Başkan Özmen, ‘‘Tarih boyunca Türk milleti İslam’ın ordusu görevini üstlenmiştir; Selçuklu ve Osmanlı bunun en büyük ispatı niteliğindedir. Süfyan, Türk milletini yani İslam’ın ordusunu İslam’a karşı kullanmaya çalışacak, ama bunda uzun vadede başarılı olamayacak.’’ dedi.

‘‘Türk Silahlı Kuvvetleri, Ordunun Emanetedir’’

Türk Silahlı Kuvvetlerinin; iç ve dış düşmanlara karşı, ülkemizin varlığının ve bekasının en büyük teminatı olduğuna vurgu yapan Özmen, ‘‘Bu şerefli kurum, millî varlığımızı korumak için yüz binlerce şehit vermiş, tarihi şanlı zaferlerle dolu bir ordunun mirasçısıdır. Yüksek karakterini ve üstün yapısını Türk’ün ayak bastığı her karış toprakta tarih boyunca ispatlamıştır. Ordumuz, Türk birliğinin, Türk kudret ve kabiliyetinin, Türk vatanseverliğinin çelikleşmiş ifadesidir.” Sözüyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk ordusunun varlığının ülkemiz için ne kadar önemli ve gerekli olduğunu vurgulamıştır. Yine bir sözünde Atatürk şunu söylemiştir: “Türkiye Cumhuriyeti sadece iki şeye güvenir. Biri millet kararı, diğeri en elim ve güç şartlar içinde dünyanın takdirlerine hakkıyla layık olma niteliğini kazanan ordumuzun kahramanlığı...

Halkımızın birlik ve beraberlik içinde güvenli bir ortamda yaşamasını ve emniyet içinde yaşamını devam ettirmesini sağlayan güç Türk Ordusu’dur. Türkiye’nin sahip olduğu güçlü Osmanlı mirası, stratejik konum, doğal zenginlikler, Türkiye’yi pek çok dış gücün hedefi haline getirmiştir ve getirmeye devam etmektedir. Bu tehditlere karşı Türkiye’nin en büyük güvencesi ise her zaman kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri olmuştur.  

Tarih boyunca Türk orduları diğer tüm milletlerin imrendiği ve aynı zamanda korktuğu, çekindiği bir ordu olmuştur. Aynı zamanda Türk askeri düşmana korku, dostuna ise büyük güven vermiştir. Ülkemiz üzerinde sinsi emeller besleyenlerin faaliyetlerini bugüne kadar hep boşa çıkarmış olan Türk Silahlı Kuvvetleri, dün olduğu gibi bugün de pusuda bekleyen düşmanlarını fiili bir saldırıya girişmekten caydırmakta, kahramanlığı, vatanseverliği ve askeri dehasıyla tüm dünyanın hayranlığını kazanmaya devam etmektedir. Şanlı Türk ordusu bugüne kadar, hiçbir karşılık beklemeksizin memleketimizin ve milletimizin hayrını, güvenliğini ve bütünlüğünü gözetmiş; tüm kurumlarıyla Cumhuriyetimiz’ in, laikliğin, hukukun ve demokrasinin savunucusu olmuştur. “Kılıç, Türkler ’in elinde bulunduğu sürece senin dinîne zeval yoktur.” İmam-ı Azam ’da” Türklerin bu özelliğini böyle belirtmiştir. Türk ordusu şanlı bir geçmişe dayanmaktadır ve bugün de hala aynı vasıfla Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük güvencesi olmaya devam etmektedir. Bu ise, kuşkusuz vatanını ve devletini seven her Türk’ün göğsünü kabartmaktadır. Milletimizin ordumuza olan inancı ve güveni tamdır. Bizler sıcak yataklarımızda Türk Ordusu’nun varlığını ve bizim için çalıştığını bilerek rahatça uyuyabiliyoruz. Türk Ordusu’nun tarihte kazandığı büyük zaferler şu anki güvenliğimizin teminatıdır.’’ Şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

TÜRKİYE HAREK TLA NEYİ HEDEFLİYOR?

Erzurum Kanaat Önderleri Başkanı İbrahim Özmen, Türkiye’nin düzenleyeceği harekâtla neyi veya neleri amaçladığını ve Türkiye’nin hedeflerini e şöyle belitti: ‘‘Türkiye, sınırda oluşturmak istediği güvenli bölge için Fırat'ın doğusunda operasyon düzenleyerek; YPG güçlerini söz konusu bölgeden çıkartmayı ve iki milyona yakın Suriyeli sığınmacıyı bölgeye yerleştirmeyi amaçlıyor. Asıl hedef; Suriye’nin, halkın özgürce yaşayabileceği şekilde dizayn edilmesi ve terör örgütlerinin Suriye'den gönderilmesidir. Türkiye tarafından gerçekleştirilecek olası bir harekâtta, çıkarma yapılacak ilk bölgelerin ise Tel Abyad, Resulayn ve Ayn el Arap (Kobani) olması bekleniyor.’’

  • Liman balık
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.