Ünlü isimler Elazığ için el ele verdi!

Geçen cuma Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından sanat dünyasının ünlü isimleri tek yürek oldu. Bölgeye yardım için ellerini taşın altına koyan ünlü isimler, depremzedelere destek olduklarını hissettirdiler.

  • 192
  • 27 Ocak 2020 22:15
  • A
  • A

Ünlü isimler Elazığ için el ele verdi! ile ilgili görsel sonucu"


ÜNLÜ İSİMLERDEN ELAZIĞ DEPREMİ MESAJLARI

MOR VE ÖTESİ

Önceki akşam Bostancı Gösteri merkezinde sahneye çıkan Mor ve Ötesi grubu konser alanında yardım topladı. Ardından konserde 'Melekler Ölmez' şarkısının depremzedeler için seslendiren grubun solisti Harun Tekin, Elazığ'a gidecek eşyalar için “Yüce gönüllü insanlarsınız. Çok güzel bir şey başardık” dedi.

ERKAN KOLÇAK KÖSTENDİL

'Çukur' dizisinde canlandırdığı 'Vartolu Saadettin' karakteriyle yıldızı parlayan Erkan Kolçak Köstendil de İzmir'de oynadığı '12 Numaralı Adam' göstersinin gelirini Elazığ'daki depremzedelere bağışladı.

ZÜLFÜ LİVANELİ

'Livaneli ile Sevdalım Hayat' konserleri kapsamında Volkswagen Arena'da sahne alan Zülfü Livaneli, konser öncesi sosyal medya üzerinden başlattığı yardım çağrısına kayıtsız kalmayan ve bir kamyon dolusu eşya getiren dinleyicilerine teşekkür etti. Konserden elde ettiği gelirin bir kısmını da bağışladığını açıklayan Livaneli, "Hepimizin yüreği kanıyor, ancak burada böyle bir şeye vesile olmak çok güzel” dedi.

maNga

Geçtiğimiz akşam Ankara'da konser veren maNga grubu da konser gelirini Elazığ ve Malatya'ya bağışladı. Gecenin kazancı depremde ailesini kaybeden minikler için kullanılacak.

NUSRET GÖKÇE

Elazığ'da yaşanan depreme sessiz kalmayan Nusret de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla bugün Nusret Türkiye şubelerinden elde edilecek tüm geliri depremzedelere bağışlayacağını duyurdu.

ESRA EROL

Sunucu Esra Erol da Türk Kızılay'ı ile birlikte yürüttüğü 'Kolide Ne Var' projesi kapsamında bir tır malzemeyi depremzedelere yolladığını sosyal medya hesabından paylaştı.

DELLA MİLES

ABD'li soul rock müzik sanatçısı Della Miles, sosyal medyada yaptığı pasylaşımla Elazığ'a yardım için konser sözü verdi. Şimdilerde ABD ve Avrupa’yı kapsayan bir konser turnesinde olduğunu belirten sanatçı, “Mart ayından itibaren çok çok özlediğim Türkiye’ye döneceğim. O tarihten itibaren depremzedeler yararına düzenlenecek bir etkinlikte seve seve sahne almaya hazırım. Türk halkı beni bağrına bastı, kız kardeşleri, ablaları ve evlatları olarak gördüler. Ben de yaşanan depremden sonra onlar için elimden geleni yapmayı kendime bir borç bildim. Onun için yaraları sarmak adına sanatımla ve yüreğimle Türk halkının yanında olacağım” diye

Öte yandan dün akşam Tv8 ekranlarında gerçekleşen Elazığ'a yardım kampanyasına da Sibel Can, Murat Boz, Seda Sayan ve Hadise depremzedeler için 100 bin TL bağışlarken, Mustafa Ceceli 50 bin TL, Bülent Serttaş ve Reynmen 25 bin TL, rapçi Ben Fero ise 20 bin TL bağışladı.

 

  • MD Fotoğrafçılık